Olympus Makine Güncelleme

Olympus sürekli olarak yazılımını güncelleyen ve her yenilik ile sahip olduğunuz makineye pek çok özellik ekleyen bir marka… Bu nedenle sahip olduğunuz makineyi güncellemek, makineyi en verimli haliyle kullanmanızı sağlayacaktır.

Olympus’un yeni sisteminde makine ve objektiflerinizi güncellemek için OLYMPUS WORKSPACE’i kullanmanız gerekiyor. Bu yazılım aynı zamanda Olympus ile çektiğiniz fotoğrafları işleme şansı da vermektedir.

Olympus Update

Olympus Workspace programını indirmek için https://www.olympus.com.tr/site/tr/c/cameras_support/index.html linkine girerek DOSYA İNDİRME başlığına tıklamanız gerekiyor.

Olympus Update

Sayfanın alt bölümünde bulunan YAZILIM YÜKLEME başlığına tıkladığınızda sayfa sizi OLYMPUS WORKSPACE sayfasına yönlendirecektir. Kullandığınız bilgisayara göre (PC veya MAC) programı indirmeniz gerekiyor.

Olympus Update

Bu işlemi yaparken kullandığınız makinenin seri numarasını da girmeniz gerekiyor. Böylece programı kayıtlı olarak kullanabileceksiniz.

Olympus Update

Programı indirdiğiniz zaman arayüzün menüsünde sağ üst tarafında yer alan CAMERA başlığına tıkladığınızda açılan sekmede UPDATE’i seçmeniz gerekiyor.

Olympus Update

Bu sekmeye tıkladığınızda OLYMPUS MAKİNE GÜNCELLEYİCİ programı açılacaktır. Bu aşamada fotoğraf makinenizin USB kablosuyla bilgisayarına bağlı olması gerekmektedir. Bu işlemi yapmaya başlarken hafıza kartını çıkartmanızı ve pilinizin tam dolu olduğunu kontrol etmenizi öneririm. Pilinizin az olması durumunda işlem yarın kalacaktır.

Olympus Update

Makinenizi bilgisayara bağlamadan ya da bağlı olduğunda makineyi açmadan programı çalıştırırsanız yukarıdaki uyarı ekranı göreceksiniz…

Olympus Update

Fotoğraf makinenizi bilgisayara bağlayıp açtığınızda LCD ekranınızda çıkan menüden STORAGE (DEPO) başlığını seçmeniz durumunda, bilgisayarda yukarıdaki ekranı göreceksiniz. UPDATE FIRMWARE başlığına tıklıyorsunuz.

Bu işlemden sonra program, fotoğraf makinenizin ve objektifiniz versiyonuyla piyasadaki en son versiyonu karşılaştırmalı olarak gösterecektir. Eğer makinenizin ve objektifinizin versiyonu daha önceki bir versiyonsa NEXT seçeneğiyle ilerleyerek güncellemeyi başlatmanız gerekiyor.

Olympus Update

Olympus Makine Güncelleyici önce makinenizin ayarlarını kaydedecek, güncellemeyi indirecek ve makinenize yükleyecektir. Bu internet hızınıza da bağlı olarak 3-10 dakika arasında sürebilir.

Olympus Update

İşlem tamamlandığında arayüz ekranı sizi ilerlemeniz adımlar konusunda uyaracaktır.
1) Makinenin LCD ekranında OK yazısı belirlediğinde makineyi kapatıp açın.
2) Program arayüzünde gerekli kutuları seçip ilerletin.

Olympus Update

Bu işlemden sonra program makinenizin ayarları geri yükleyecek ve güncelleme işlemini tamamlayacaktır.

Olympus Update

DİKKAT!
Bu yaptığınız işlem ilk adımda hangi ekipmanı seçerseniz (makine veya objektif) sadece onu güncelleyecektir. Daha sonra işlemi tekrar başlatarak diğer ekipmanınızı da güncellemeniz gerekebilir.

Önemli not: Farklı objektifleriniz varsa onları da makinenize ayrı ayrı bağlayarak güncellemeniz gerekmektedir.

Instagram